...

tutoriale

poniedziałek, 21 lipca 2014

Teraz dorabiamy tułów, najpierw trzeba w miarę uformować kształt ręcznie (na ramiona i pupę trochę więcej filcu. I dziubiemy, dziubiemy przy okazji nadając kształt ciała. Oczywiście w trakcie przyfilcowujemy tułów do głowy. Na koniec formujemy pośladki, miejsce na nogi i biust (jeśli ma go posiadać). Kiedy całość jest już mocno ufilcowana i nie wymaga poprawek zanurzamy lalkę we wrzątku z mydłem (umyje się i lepiej sfilcuje).

Zapomniałam o zdjęciu z tyłu, ale naprawię wkrótce niedopatrzenie :)

 

piątek, 18 lipca 2014

Poprzednią laleczkę przywłaszczyła sobie córka więc nie pozostaje mi nic innego jak zrobić sobie następną, przy okazji zaprezentuję poszczególne etapy pracy jakby też kogoś natchnęło na "dziobanie". Ja doszłam już do wprawy bo tym razem ukłułam się tylko raz, a zrobienie głowy zajęło mi jedynie 3 godz. No więc najpierw robimy główkę z kawałkiem szyi, nie zapominamy o uszach  Do zrobienia noska i ust najlepiej nałożyć dodatkowo trochę filcu, można próbować wyrzeźbić je z kulki, ale tak jest łatwiej. Miejsce na oczy dziubiemy tak długo aż zrobią się wgłębienia.

Ktoś może zapytać po co to robię. Właściwie to po nic, tak dla relaksu, to dla mnie sposób na modlitwę, medytację, wyciszenie. Bieganie mi nie wychodzi, a jakiś sport trzeba w życiu uprawiać.

Życzę miłej zabawy.

 

 


środa, 07 maja 2014

Takie oto kaczki powstały przy aromatycznej kawce w przemiłym towarzystwie.

 

wtorek, 27 marca 2012

Dzisiaj rozpoczął się cykl warsztatów pod tytułem "papierowe rzeźby", które prowadzę gościnnie w urokliwym miejscu "W Malowanym Kufrze" w samym sercu Łodzi. Na otwarcie stawiła się utalentowana Pani Basia, która wyczarowała anielski czasoodmierzacz dla wnuczki.

A oto etapy pracy i jej efekt.

 

 

 

 

 

 

Po pomalowaniu zegar z pewnością będzie odmierzał same radosne chwile.

 


galeria ellefant